Izet Gjinovci apo punëtori më i madh - Bota Sot
Izet Gjinovci apo punëtori më i madh

Hendboll

Izet Gjinovci apo punëtori më i madh

Nga: Kemajl Goca Më: 31 dhjetor 2017 Në ora: 13:25
Izet Gjinovci

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, njeriu që nuk u ndalë as në shi e as në borë por edhe kur ishte vapa më e madhe, ai gjendej diku.

Ai u mundua me të gjitha forcat ekzistuese që kishte të organizoi garat në nivelet të ndryshme dhe hendbolli ta ketë një pasqyrë më të mirë, ani se ka vite që ballafaqohen me krizë shumica e klubeve.

Gjinovci edhe këtë vit u dëshmua punëtor i madh dhe mbetet me shpresë se 2018 do të jetë një vit i kthesës së madhe për të gjitha sportet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera