Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate pushton zemrat e tifozëve - Bota Sot
Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate pushton zemrat e tifozëve

Hendboll

Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate pushton zemrat e tifozëve

Më: 14 janar 2018 Në ora: 09:14
Kolinda Grabar-Kitarovic

Se sa modeste është kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic ka treguar edhe një ndeshje sportive. 

Përfaqësuesja e kroate e hendbollit ka arritur të mposht kombëtaren serbe me rezultat 32-22.

Presidentja kroate, Grabar-Kitarovic kishte zgjedhur që të ndjek takimin për së afërmi si një tifoze dhe jo si person VIP.

Ajo pas takimit ku Kroacia e dërmoi Serbinë ka zbuluar arsyen pse e ka bërë një veprim të tillë.

“Fillimisht, nuk dua të ndahem nga njerëzit dhe së dyti dëshiroja ta ndjek ndeshjen si tifoze. Është diçka e veçantë të vij kështu me tifozët tjerë dhe të mbështesë reprezentacionin tonë”, ka thënë Kitarovic.

Ndryshe, kampionati evropian i hendbollit po zhvillohet në Kroaci ndërsa ndeshja mes ekipeve të apostrofuara është zhvilluar në Split.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera