Lojë e madhe e shqiptares për Malin e Zi, shkatërruan Italinë! - Bota Sot
Lojë e madhe e shqiptares për Malin e Zi, shkatërruan Italinë!

Hendboll

Lojë e madhe e shqiptares për Malin e Zi, shkatërruan Italinë!

Nga: Kemajl Goca Më: 3 qershor 2018 Në ora: 16:13
Dijana në veprim

Hendbollistja më e mirë shqiptare, Dijana Ujkiç, bëri lojë të madhe në fanellën e kombëtares së Malit të Zi e cila si vendase (në Podgoricë) e mposhti me rezultat 28:22 (16:8) Italinë, në ndeshjen e gjashtë të grupit 2 të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Dijana shkëlqeu me bashkëlojtare në fitoren bindëse, e gjashta rresht.

Dijana shënoi 5 gola, e ndihmuar nga Mehmedoviç (4), Despotoviç (4) etj. Mali i Zi zuri vendin e parë me 12 pikë, ndërsa Polonia përfundoi në vend të dytë me 6 sosh, pasojnë Sllovakia (4) e Italia (0). Mali i Zi me të gjitha fitoret dhe Polonia kualifikohen më tej.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera