Vëllezërit Smakolli vihen në dispozicion të Kosovës - Bota Sot
Vëllezërit Smakolli vihen në dispozicion të Kosovës

Hendboll

Vëllezërit Smakolli vihen në dispozicion të Kosovës

Më: 14 gusht 2018 Në ora: 12:54
Vëllezërit Smakolli vihen në dispozicion të Kosovës

Vazhdon trendi i shfaqjes së interesimit të lojtarëve që bëjnë karrierë në vende të ndryshme evropiane për t’iu bashkuar ekipeve kombëtare të Kosovës në hendboll. Ditë më parë Federatën e Hendbollit të Kosovës e vizituan vëllezërit Argjent e Laurent Smakolli që u pritën nga sekretari gjeneral i Federatës, Izet Gjinovci. Në takim u shkëmbyen informata , përkatësisht vëllezërit hendbollist u njoftuan për zhvillimet në hendbollin kosovarë dhe për ecurinë poziive të ekipeve kombëtare të Kosovës. Ndërkohë Argjenti e Laurenti shfaqën interesimin e tyre që t’i bashkohen ekipeve kombëtare të Kosovës. Federata e Hendbollit të Kosovës natyrisht mirëpret shfaqjen e interesimit nga ana e lojtarëve që të bashkohen me Kosovën, por në fund vendimi se kush do të ftohet është e drejtë ekskluzive e përzgjedhësve dhe trajnerëve.
Argjent Smakolli është i lindur më 12 tetor të vitit 1993 dhe bënë karrierë në klubin gjerman TuS Koningsdorf. Është i gjatë 195 centimetra dhe peshon 110 kilogramë. Karriera e Laurent Smakollit ende zhvillohet në kategori të reja. Ai është i lindur më 2 nëntor të vitit 2000, ndërsa është pjesë e ekipit gjerman TVE Bad Munstereifel. Laurenti është i gjatë 183 centimetra dhe peshon 93 kg.
FHK-ja mirëpret vendimin e Argjentint dhe Laurentit që të vihen në dispozicion të kombëtares së Kosovës. Inkurajon edhe lojtarë tjerë që të ndjekin të njëjtën rrugë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...