Dijana apo shqiptarja që me veshje e stil i lë pa frymë sportistet tjera - Bota Sot
Dijana apo shqiptarja që me veshje e stil i lë pa frymë sportistet tjera

Hendboll

Dijana apo shqiptarja që me veshje e stil i lë pa frymë sportistet tjera

Nga: Kemajl Goca Më: 16 gusht 2018 Në ora: 14:14
Dijana apo shqiptarja që me veshje e stil i lë pa frymë sportistet tjera

Është shumë e thjeshtë, modeste në çdo aspekt, sportiste e dëshmuar por herë – herë i kushton rëndësi edhe veshjes pak më ndryshe nga jeta sportive. Është fjala për hendbollisten më të mirë shqiptare, Dijana Ujkiç, që nuk ka më shumë se 22 vjet, luan për kampionen e Malit të Zi, Buduçnostin nga Podgorica, si dhe për kombëtaren e Malit të Zi.

Image

Në edicionin e kaluar me Malin e Zi fitoi medaljen e argjendtë në Lojërat Mesdhetare dhe me Buduçnostin ishin deri në çerekfinalen e Champions League. Për dallim nga herët tjera, Dijana ka një veshje me stil dhe i lë frymë sportistet tjera.

Image

Një veshje që i jep një pamje sikurse një modele e përsosur. Ajo ishte në një dasmë shqiptare dhe u ndje shumë mirë me të afërmit e saj.

Image

Dijana është shumë e përkushtuar në sport, por rrallë e për mall gjen pak kohë edhe për veshje jashtë jetës sportive apo kur shkon në dasma apo festat e ndryshme të të afërmit e saj.

Image

Kjo është Dijana që ka ambicie të mëdha si sportiste për edicionin e ri qoftë me Buduçnostin qoftë me Malin e Zi/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...