Qerimi afër Metalurgut! - Bota Sot
Qerimi afër Metalurgut!

Hendboll

Qerimi afër Metalurgut!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 gusht 2018 Në ora: 17:38
Arbër Qerimi

Hendbollisti i mirënjohur shqiptar, Arbër Qerimi, reprezentues i Belgjikës, është shumë afër që të firmos me klubin maqedon, Metalurgu nga Shkupi.  

Burimet tona bëjnë me dije se Arbëri është në negociata me Metalurgun që garon në Sehar Liga dhe në Champions League. Ai është duke stërvitur me klubin e Metalurgut, por vetëm mungon nënshkrimit i kontratës, derisa të bien dakord të dyja palët.  Arbëri është djali i ish hendbollistit të mirënjohur Bujar Qerimit.

Djaloshi nga Ferizaj, së fundi u paraqit në petkun e skuadrës franceze Cesson Rennes MHB dhe vlerësohet nga qendrat më të mira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...