A ju kujtohet kjo vajzë shqiptare në Moskë në vitin 1980! - Bota Sot
A ju kujtohet kjo vajzë shqiptare në Moskë në vitin 1980!

Hendboll

A ju kujtohet kjo vajzë shqiptare në Moskë në vitin 1980!

Nga: Kemajl Goca Më: 20 gusht 2018 Në ora: 15:19
A ju kujtohet kjo vajzë shqiptare në Moskë në vitin 1980!

Vitet kalojnë por nuk fshihen gjurmët e të kaluarës sidomos momentet e mira. Kjo fotografi është e vitit 1980 në Moskë të Rusisë dhe aty mbaheshin Lojërat Olimpike. Në fakt, në foto është ish hendbollistja e mirënjohur Luljeta Bajçinovci.

Një fotografi sa një mijë fjalë, por në prapavijë shihet një atmosferë drithëruese e asaj kohe.

Bajçinovci, konsiderohej nga lojtaret më të mira të asaj kohe në vendin tonë, që luante për Prishtinën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...