Ky është sportisti më i mirë i të gjitha kohërave në Kosovë! - Bota Sot
Ky është sportisti më i mirë i të gjitha kohërave në Kosovë!

Hendboll

Ky është sportisti më i mirë i të gjitha kohërave në Kosovë!

Nga: Kemajl Goca Më: 27 gusht 2018 Në ora: 11:46
Ky është sportisti më i mirë i të gjitha kohërave në Kosovë!

Hendbolli është sport me traditë! Hendbolli ka dhënë shumë emra të shquar në të kaluarën. Por në vitet e pasluftës është futur në ujërat e turbullta dhe ka rënë shumë cilësia.

Pa dyshim nuk duhet harruar një emër të madh të hendbollit të viteve të 80-ta. Ai është ish hendbollisti Aziz Makiqi. Makiqi vlerësohet si hendbollisti më i mirë i të gjitha kohërave në vendin tonë.

Kjo foto është bërë në vitin e kaluar, ndërsa në mes është Makiqi dhe përkrah tij miqtë e devotshëm të tij, si Izet Gjinovci, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës apo një kontribuues i madh i sportit dhe Blerim Alaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...