Dikur në Kroaci trajnerët e Kosovës - Bota Sot
Dikur në Kroaci trajnerët e Kosovës

Hendboll

Dikur në Kroaci trajnerët e Kosovës

Nga: K. G. Më: 3 shtator 2018 Në ora: 11:43
Dikur në Kroaci trajnerët e Kosovës

Hiq më larg se para 11 viteve në shtetin kroat trajnerët e hendbollit të Kosovës mësuan përvojë të re në kampin ndërkombëtar dhe sot u shërben për të mirë në vendin tonë.  Federata e Hendbollit e Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Hendbollit të Kroacisë në fund të muajit qershor dhe në fillim të muajit korrik 2007, dërgoi mbi 20 talenta në Kampin e Federatës së Kroacisë në Crikvenicë të Kroacisë, te udhëhequr nga trajnerët Agim Shkodra dhe Benon Brahushi. Sot ne mesin e lojtareve bartës ne skuadra shumica prej tyre janë bartës të lojës por edhe Kombëtares A.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...