Istogu gëzohet, i vjen Suzana! - Bota Sot
Istogu gëzohet, i vjen Suzana!

Hendboll

Istogu gëzohet, i vjen Suzana!

Nga: K. G. Më: 3 shtator 2018 Në ora: 13:26
Suzana Ujkaj me trajnerin Faruk Shala

Istogu është më i vendosur se kurrë, që të luftojnë për të gjitha trofetë e mundshme. Në klubin e Istogut thonë se pas trofeut të Kupës, tani synojnë ta sjellin edhe titullin e kampionit të Kosovës. Palestra e sporti pritet që të bëhet gati sa më shpejt dhe që do të ishte edhe një lehtësim për hendbollistet e Istogut. Klubi i Istogut i gëzohet edhe rikthimit në përgatitjet të hendbollistes shqiptare nga Malësia e Malit të Zi, Suzana Ujkaj. Me Suzanën dhe me disa përforcime janë të bindur se nuk ka kush u del para në edicionin e ri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...