Beqat e Kosovës! - Bota Sot
Beqat e Kosovës!

Hendboll

Beqat e Kosovës!

Nga: K. Goca Më: 6 shtator 2018 Në ora: 11:30
Beqat e Kosovës apo Buçinca e Hasanxhekaj

Emrat e mëdhenj të sportit! Trajnerë të dëshmuar në hendbollin e Kosovës. Ish hendbollistët e spikatur në vitet e 60-ta.

Është fjala për Beqir Buçincën dhe Beqir Hasanxhekajn. Puna e tyre profesionale edhe sot përmenden nga gjeneratat e asaj kohe kur këta protagonistë drejtonin klubet.

Buçinca ka qenë trajner i Borcit të famshëm të asaj kohe nga Feriazj, po ashtu edhe Hasanxhekaj i Prishtinës. Emrat që nuk harrohen apo siç njihen si Beqat e hendbollit të Kosovës. Kohën kur ishin të rinj, dukeshin një tandem simpatik dhe që i lakmonin edhe të tjerët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...