Kur i kishte vajzat më të mira e më të bukura prof. Jupa në vitet e 70-ta apo pas viteve të 90-ta? - Bota Sot
Kur i kishte vajzat më të mira e më të bukura prof. Jupa në vitet e 70-ta apo pas viteve të 90-ta?

Hendboll

Kur i kishte vajzat më të mira e më të bukura prof. Jupa në vitet e 70-ta apo pas viteve të 90-ta?

Nga: Kemajl Goca Më: 6 shtator 2018 Në ora: 12:43
Fotografia bardhezi e zi është e viteve të 70-ta, Borci nga Ferizaj (tani Kastrioti)

Kohë të ndryshme dhe të pakrahasueshme në vitet e 70-ta me ato të 90-ta! Dy fotografi shumë interesante të trajnerit të mirënjohur, ish selektorit të kombëtares së Kosovës (femrat), prof. Ismet Jupa.

Fotografia bardhezi e zi është e viteve të 70-ta, Borci nga Ferizaj (tani Kastrioti), ndërsa kjo me ngjyra është KH Kastrioti i viteve të 90-ta (1995-96)! Në fakt, siç thuhet nga njohësit e hendbollit, në vitet e 70-ta, hendbollistet ishin më të forta, më luftarake që besa edhe më teknike por edhe më të bukura se këto në ditët e sotme! Prof. Jupa ka drejtuar skuadrat në periudhat e ndryshme sidomos edhe ato të pas luftës dhe gjithmonë është kritikë sepse asnjë nga trajnerët nuk ka me vete programin se çfarë mund të bëjë gjatë stërvitjes.

Image

Kastrioti 1995-96

Prof. Jupa është nga trajnerët që i takon tri periudhave: të kohës ish jugosllave, të kohës së pavarësimit të sportit të Kosovës nga ai serbosllav dhe të kohës së pas luftës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...