Excelsior (1928) / Poligamia ndalohet zyrtarisht në Shqipëri - Bota Sot
Excelsior (1928) / Poligamia ndalohet zyrtarisht në Shqipëri

Historia

Excelsior (1928) / Poligamia ndalohet zyrtarisht në Shqipëri

Nga: Aurenc Bebja Më: 12 qershor 2019 Në ora: 09:35
Artikulli - 1928

“Londër, 10 janar. – Është raportuar nga Tirana se një kod i ri penal ka hyrë në fuqi sipas modelit të kodit italian.

Që tani e tutje, poligamia do të jetë e ndaluar në të gjithë territorin shqiptar dhe abuzimet që toleronte kodi i vjetër turk në fuqi në Shqipëri, do të ndëshkohen ashpër.”

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...