Vizita e Gjergj Kastriotit në Itali - Gravur e panjohur - Bota Sot
Vizita e Gjergj Kastriotit në Itali - Gravur e panjohur

Historia

Vizita e Gjergj Kastriotit në Itali - Gravur e panjohur

Nga: Gjon Keka Më: 11 shtator 2019 Në ora: 15:33
Gravura e panjohur

Vizita e mbretit dhe mbrojtësit të civilizimit të përbashkët europian Gjergj Kastrioti në Itali.

Pritja ceremoniale - protokollare e përfaqësuesve të shtetit arbënor në krye me mbretin Gjergj Kastriotin.

(Burimin e dokumentit historik respektivisht të kësaj gravure e mbaj unë në arkivin tim personal mbi figurën e Gjergj Kastriotit.)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...