1925: Serbët masakrojnë 5 shqiptarë, dhe pozojnë me trupat e tyre në Prizren (+18) - Bota Sot
1925: Serbët masakrojnë 5 shqiptarë, dhe pozojnë me trupat e tyre në Prizren (+18)

Historia

1925: Serbët masakrojnë 5 shqiptarë, dhe pozojnë me trupat e tyre në Prizren (+18)

Më: 15 nëntor 2019 Në ora: 13:54
1925: Serbët masakrojnë 5 shqiptarë, dhe pozojnë me trupat e tyre në Prizren (+18)

Për herë të parë është publikuar  një fotografi të shqiptarëve të vrarë nga serbët në qytetin e Prizrenit në vitin 1925.

Fotografia është gjetur në arkivin serbë, në foto shihen 5 shqiptarë të vrarë nga ushtarët serbë, dhe me pas ekspozohen në qytetin e Prizrenit,  në vitin 1925.

Kjo foto ka tmerruar të gjithë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat