Ja si ishte djegur shtëpia dhe trualli i familjes Geci nga forcat serbe - Bota Sot
Ja si ishte djegur shtëpia dhe trualli i familjes Geci nga forcat serbe

Historia

Ja si ishte djegur shtëpia dhe trualli i familjes Geci nga forcat serbe

Nga: B.S Më: 4 janar 2018 Në ora: 06:28
Shtëpia dhe trualli i familjes Geci i djegur nga forcat serbe

Ish deputeti i LDK-së, dhe ish ushtari i UÇK-së, Gani Geci, përmes një video të postuar në facebook, ka shpalosur kujtime nga lufta. Në video shihet shtëpia dhe trualli i familjes Geci i djegur në tërësi nga forcat serbe.

“Kjo është shtepija jonë trualli jonë qe forcat Serrbe e dogjen ne tersi. Ishim te pa thyeshem ne rrugen tonë te drejtë për ti mbrojtur trojet tona me aq sa kishim forcë. Pas shum Ofanzivave djegjeve vrasjeve ne te ftoft ne borë ne shi ne Vllezërit Geci ishim te paret qe ktheheshim ne truallin tonë ne truallin e vjeter te Bajraktarit të Llaushës gjithmon me ne ishte nana Rabë.  Lufta me Serrbin na kaliti dhe na beri ma te fortë për ti përballuar sfidat e pas luftes qe për ne pak dalluan nga sfidat e luftës”, ka shkruar Geci, përcjellë “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera