Dashuria për lirinë dhe Gjergj Kastrioti - Bota Sot
Dashuria për lirinë dhe Gjergj Kastrioti

Historia

Dashuria për lirinë dhe Gjergj Kastrioti

Më: 10 janar 2018 Në ora: 18:53
Portret i Gjergj Kastriotit

Në letërkëmbimet e Gjergj Kastriotit me sulltanin shihet se si heroi ynë kishte plotësuar vullnetin e popullit të tij për liri e që edhe qielli arbnor e donte lirinë e tij: 

"Dashuria për lirinë, e cila brohoriste nga shpirtrat e tyre dinjitoz u kurorëzua me sukses. Unë bëra detyrën time. Nuk ishte asgjë më shumë se ajo që i dhashë qiellit", shkruan studiuesi dhe autori i tri veprave për Skënderbeun Gjon Keka.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera