Si mund ta formësoni trupin përmes ecjes dhe ushtrimeve të thjeshta - Bota Sot
Si mund ta formësoni trupin përmes ecjes dhe ushtrimeve të thjeshta

Këshilla mjekësore

Si mund ta formësoni trupin përmes ecjes dhe ushtrimeve të thjeshta

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 08:57
Foto

Ecje është një stërvitje e madhe që ka shumë përfitime shëndetësore për trupin. 

Zvogëlon obezitetin, është mirë për zemrën tuaj dhe ndihmon në luftën kundër depresionit, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Kombinuar së bashku me disa ushtrime të thjeshta, ecja ju bënë mrekulli në trupin tuaj.

Mundohuni të ecni sa më shumë që të jetë e mundur – për shembull, 6 ditë në javë të trajnimit intensiv së bashku me një ditë pushimi. 

Ju do të keni mundësi të shihni rezultatet në javën e tetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...