Shumë femra zmadhojnë gjinjtë, kirurgët britanikë paralajmërojnë për dëmet anësore

Këshilla mjekësore

Shumë femra zmadhojnë gjinjtë, kirurgët britanikë paralajmërojnë për dëmet anësore

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 23:00
Foto

Femrat duhet të paralajmërohen për sëmundjen e implantit të gjirit

Femrat që kanë bërë implante të gjinjëve duhet të paralajmërohen për mundësinë e dhimbjeve kronike dhe lodhjen ekstreme ka thënë Shoqata Britanike e Kirurgëve Plastikë.

Mijëra femra në forume online kanë thënë që ato kanë vuajtur nga sëmundja e imlpanteve të gjinjëve (BII), shkruan Daily Mail.

Aktualisht sëmundja e implantit të gjinjëve nuk është zyrtarizuar ende mirëpo disa gra që besojnë se e kanë pasur kanë thënë që ato janë ndjerë mirë vetëm atëherë kur i kanë larguar implantet.

Megjithatë deri më tani janë kryer milion operacione të implantit të gjinjëve në Britani të Madhe dhe kirurgët theksojnë që shumica e pacienteve janë të kënaqura me rezultate.

Po ashtu një numëri i konsiderueshëm grash thonë që ato nuk kanë qenë të paralajmëruara për komplikimet që mund të kalojnë pas implantit të gjinjëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat