Mposhtni vapën e madhe duke konsumuar këto ushqime - Bota Sot
Mposhtni vapën e madhe duke konsumuar këto ushqime

Këshilla mjekësore

Mposhtni vapën e madhe duke konsumuar këto ushqime

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Nëse mendoni se nuk ju intereson se çfarë hani gjatë temperaturave të larta verore, e keni gabim.

Ekzistojnë ushqime të caktuara që freskojnë trupin tuaj pa qenë të vetëdijshëm për këtë.

Këto janë dhjetë ushqimet që ju ndihmojnë të qetësoheni:

1. Spinaq

2. Pini supë në mbrëmje

3. Zgjidhni ushqimin djegës

4. Hani shalqi

5. Rritni marrjen e shafranit

6. Ulni karbohidratet

7. Hani më pak mish

8. Hani qepë

9. Konsumoni gjellë dhe pije që përmbajnë nenexhik

10. Zgjidhni ushqimet e bëra me qumësht kokosi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat