Shkencëtarët izraelitë zbulojnë kurën për kancerin, 100 % efektiv, i gatshëm në vitin 2020 - Bota Sot
Shkencëtarët izraelitë zbulojnë kurën për kancerin, 100 % efektiv, i gatshëm në vitin 2020

Këshilla mjekësore

Shkencëtarët izraelitë zbulojnë kurën për kancerin, 100 % efektiv, i gatshëm në vitin 2020

Nga: V.R Më: 9 gusht 2019 Në ora: 17:33
Mjekësia

Një zbulim mjekësor nga Izraeli mund të kurojë në mënyrë efektive kancerin, sëmundjen vdekjeprurëse që po vret çdo vit miljona njerëz në mbarë botën.

Një ekip shkencëtarësh izraelitë pretendojnë se kanë zhvilluar një kurë të kancerit 100% efektiv, i cili do të jetë në dispozicion për pacientët me kancer nga viti 2020.

Trajtimi revolucionar i shërimit të kancerit quhet Mutato, i cili është zhvilluar nga Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. (AEBi).

MuTaTo qëndron për multi – target – toksin dhe thuhet se përdor një kombinim të peptideve të synimeve të kancerit dhe një toksin që vret qelizat e kancerit, duke lënë të paprekura qelizat dhe indet e shëndetshme.

 

 

Image
 
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...