Pse fasulet janë të rëndësishme për ne?

Këshilla mjekësore

Pse fasulet janë të rëndësishme për ne?

Më: 20 korrik 2020 Në ora: 20:12
Foto ilustrim

Dëshironi ushqim të shijshëm dhe të shëndetshëm?

Atëherë zgjedhja ideale për ju janë fasulet e ziera të përbëra nga fasulet e thata të cilat rihidhen dhe paketohen menjëherë për të ruajtur shijen e tyre origjinale, pra përpunimi bëhet pa përdorimin e konservantëve.

Fasulja është një ndër ushqimet më të dobishme, është burimi i proteinave dhe përmbanë më shumë proteina sesa të gjitha bimët e tjera, proteinat që gjenden në fasule kanë shumë anë pozitive edhe për sistemin imunitar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat