Ultratingujt, mjekimi i ri kundër sëmundjeve kardiovaskulare

Këshilla mjekësore

Ultratingujt, mjekimi i ri kundër sëmundjeve kardiovaskulare

Më: 3 janar 2021 Në ora: 13:59
Foto Ilustrim

Një goditje me ultratinguj mund të jetë mënyra më e re për të ulur kolesterolin dhe tensionin e lartë të gjakut, duke ulur rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Rreth 60% e njerëzve në Angli kanë kolesterol të lartë dhe më shumë se 1 në 4 kanë tension të lartë. Të dyja këto janë faktorë që sjellin në sëmundje zemre.

Deri më tani trajtimi për to ka qënë një stil i shëndetshëm jete, por ky zbulim mund të jetë jetë-ndryshues.

Goditja me ultratinguj mund të largojë dhjamin rreth veshkave. Ky dhjam është vërtetuar se ndikon në sëmundjet kardiovaskulare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat