Kujdes nga dielli! Mund të përfundoni dhe kështu... - Bota Sot
Kujdes nga dielli! Mund të përfundoni dhe kështu...

Këshilla mjekësore

Kujdes nga dielli! Mund të përfundoni dhe kështu...

Më: 22 maj 2017 Në ora: 12:23
Ilustrim

Jemi në prag të sezonit veror, ku pjesa më e madhe e njerëzve do të dynden drejt bregdetit. Shumë prej nesh mezi e presin këtë stinë, ndërkohë që disa të tjerë nuk janë shumë të entuziazmuar, pasi për ta vera vjen së bashku me temperaturë, djegie nga dielli, djersitje e grerëza.

Këto imazhe nga e gjithë bota, tregojnë disavantazhet e verës. Disa shfaqin skenarët më mizore në plazh, e disa të tjera vënë në dukje vështirësitë në fluturime  e në aeroportet e mbipopulluara.

Kështu që nëse do të preferonit të ndodheshit në një vend më të ngrohtë, ngushëllohuni më këtë fotogaleri të efekteve anësore të një vere fatkeqe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat