Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak - Bota Sot
Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak

Këshilla mjekësore

Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak

Më: 19 gusht 2017 Në ora: 19:51
Ilustrim

Kolesteroli është substancë organike e prodhuar nga mëlçia, e cila transportohet përmes acideve yndyrore në gjak.

Kur niveli i acideve yndyrore rritet ndjeshëm, atëherë rritet edhe rreziku i bllokimit të arterieve.

Pija e mëposhtme pastron arteriet e bllokuara nga kolesteroli dhe përshpejton qarkullimin e gjakut, si dhe ul nivelin e kolesterolit.

Përbërësit e pijes: Një banane, një portokall, gjysmë luge çaji kanellë, gjysmë gote qumësht soje.

Të gjithë përbërësit duhet përzier në një shtrydhëse derisa të formohet masa homogjene.

Pijen duhet ta konsumoni esëll në mëngjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat