10 simptomat që asnjëherë nuk duhet injoruar - Bota Sot
10 simptomat që asnjëherë nuk duhet injoruar

Këshilla mjekësore

10 simptomat që asnjëherë nuk duhet injoruar

Më: 27 dhjetor 2017 Në ora: 13:58
Ilustrim

Në periudhën e dimrit të gjithë jemi të ekspozuar ndaj të ftohtit, kollitjes, dhimbjeve në fyt.

Nëse keni këto simptoma atëherë nuk duhet injoruar dhe duhet të vizitoni mjekun tuaj.

-Humbje e shpejtë e peshës

-Njollat e pazakonta në trup

-Dhimbje në gjoks

-Ndryshime në punën e zorrëve 

-Humbje e papritur e gjakut nga ndonjë pjesë e trupit tuaj, si kollitje me gjak, ndryshime të ngjyrës në këlbazë, si shenjë e gjakderdhjes në stomak

-Përbirje e vështirësuar

-Kollitje e rënduar dhe humbje e frymëmarrjes

-Dhimbje të vazhdueshme në pjesë të ndryshme të trupit

-Plagë që nuk shërohen

-Fyti i tharë që zgjat për më shumë se tre javë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera