Me këtë dietë rrezikoheni si me anoreksinë! - Bota Sot
Me këtë dietë rrezikoheni si me anoreksinë!

Këshilla mjekësore

Me këtë dietë rrezikoheni si me anoreksinë!

Më: 14 mars 2018 Në ora: 15:55
Foto Ilustrim

Ekspertët po konsiderojnë dietën e ujit, si një nga më të rrezikshmet për shëndetin e njeriut.

Ky llogaritet si një regjim për trupin, ku u ndalohet konsumimi i të gjitha ushqimeve përveç çajit, ujit dhe kafesë, porse kjo po del të jetë e rrezikshme sikurse anoreksia, transmeton Klan Kosova.

Kështu thotë Joanne Labiner, si eksperte e ushqyerjes dhe çrregullimeve shëndetësore, ndërsa tha se kjo dietë mund të jetë aq e keqe për organet e njeriut. Kjo sepse sipas saj, njerëzit me anoreksi mund të vdesin nga një atak një zemër.

Joanne, ka rekomanduar madje që këtë dietë të mos e përdorin sidomos në një kohë të vitit kur njerëzit argëtohen në kohën e Krishtlindjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera