Çka do të ndodhë sot në Kosovë? - Bota Sot
Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Kosova

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 23 dhjetor 2018 Në ora: 09:19
Ilustrim

10:00
Mbahet mbledhja XXXV e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje. Merr pjesë dhe kryetari Albin Kurti. (Amfiteatri i American School of Kosova)

11:00
Me rastin e 29-vjetorit të themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kryesia e LDK-së bashkë me strukturat e LDK-së bëjnë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova. (Velani)

12:00
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) organizon manifestim me rastin e 29-vjetorit të krijimit të LDK-së. (Hotel “Emerald”, Prishtinë).

15:00
Organizata “Ta pastrojmë Kosovën” organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve për storiet më të mira për mjedisin, në bashkëpunim me Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës . (Hotel “Garden”, Prishtinë).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...