Në Katedralen “Shën Tereza” u mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes - Bota Sot
Në Katedralen “Shën Tereza” u mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Kosova

Në Katedralen “Shën Tereza” u mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 07:34
Në Katedralen “Shën Tereza” u mbajt mesha kryesore e Krishtlindjes

Qytetarët e besimit të krishterë mbrëmë pas mesnatës kremtuan Krishtlindjen.

Në Kosovë, mesha solemne nisi në mesnatë në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë.

Në meshë morën pjesë dhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ish-presidentja Atifete Jahjaga e personalitete të tjera.

Meshën e udhëhoqi ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji.

Para meshës, pati një koncert klasik si dhe disa poezi të lexuara nga aktorja Arta Dobroshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...