Vazhdon të përmirësohet moti, nesër temperatura edhe më të ngrohta - Bota Sot
Vazhdon të përmirësohet moti, nesër temperatura edhe më të ngrohta

Kosova

Vazhdon të përmirësohet moti, nesër temperatura edhe më të ngrohta

Më: 19 janar 2019 Në ora: 21:48
Foto ilustrim

Do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Vranësirat në pjesën perëndimore të vendit do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të lartë, derisa pjesa tjetër e vendit mbetet nën ndikimin e vranësirave kalimtare dhe rigave të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Image

Do të fryjë erë nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...