Klina i bashkohet komunave që bën thirrje për rifillim të mësimit - Bota Sot
Klina i bashkohet komunave që bën thirrje për rifillim të mësimit

Kosova

Klina i bashkohet komunave që bën thirrje për rifillim të mësimit

Më: 21 janar 2019 Në ora: 00:27
Klina

Klina i është bashkuar komunave që kërkojnë që nesër të rifillojë procesi mësimor.

Kryetari i kësaj komune, Zenun Elezaj përmes një shkrimi në llogarinë Facebook ka kërkuar që nesër të nis gjysmëvjetori i dytë.

Elezaj ka përshëndetur vendimin e qeverisë për rritjen e pagave, si reflektim ndaj kërkesave të grevistëve.

Ky është postimi i plotë i kryetarit Elezaj:

Si Kryetar i Komunës së Klinës apeloj tek mësimdhënësit që nga nesër të filloi procesi mësimor në të gjitha shkollat e Komunës së Klinës.

Vlerësoj vendimin e qeverisë për rritjen e pagave, është reflektim ndaj kërkesave të grevistëve dhe shpresoj në vazhdimin e dialogut në mes të qeverisë dhe SBASHK-ut që në një të ardhme të afërt të shikohet mundësia për rritjen në vlerën e kërkuar.

Shpresoj që nesër mësimdhënësit të fillojnë procesin mësimor në mënyrë që nxënësit të mos humbasin më shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...