Sot mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore - Bota Sot
Sot mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore

Kosova

Sot mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore

Më: 26 janar 2019 Në ora: 07:45
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore, kryesisht në orët e para të ditës.

Sipas institutit, gjatë ditës do të mbajë mot i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj ngritje të lehtë. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-5m/s”, thuhet në njoftimin e institutit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...