Nesër temperaturat bien në -8 gradë - Bota Sot
Nesër temperaturat bien në -8 gradë

Kosova

Nesër temperaturat bien në -8 gradë

Më: 26 janar 2019 Në ora: 19:38
Foto ilustrim

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me kthjellime.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të jetë në rritje. Do të fryjë erë nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Sasitë e reshjeve të borës së fundit kanë shënuar këto vlera:

Prishtinë 11 cm

Pejë 16 cm

Podujevë 34 cm

Mitrovicë 13 cm

Ferizaj 24 cm

Ndërsa në viset malore sasitë e reshjeve kanë lëvizur ndërmjet 40-60 cm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...