Kosova shënon Ditën Botërore e Kancerit

Kosova

Kosova shënon Ditën Botërore e Kancerit

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 07:27
Foto ilustrim

Shoqata e Onkologëve të Kosovës dhe Klinika e Onkologjisë organizojnë aktivitete për të shënuar Ditës Botërore të Kancerit - 4 shkurtin.

Aktiviteti do të jetë në formë:

-Tryeze e rrumbullaket me përfaqësues të Qeverisë, menaxhmentit të SHSKUK, IKSHP dhe profesionistë të fushës (tema: sëmundjet malinje, sfidat e menaxhimit  të  tyre në botë dhe në vendin tonë)

-Takim informues me përfaqësues të mediave.

-Broshura informuese për sëmundjen e kancerit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat