Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 07:58
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës k njoftuar se do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike do të shënoj rritje mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat