Ky do të jetë moti për nesër - Bota Sot
Ky do të jetë moti për nesër

Kosova

Ky do të jetë moti për nesër

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 21:43
Foto ilustrim

Në Kosovë nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë.

Nuk parashihen reshje të asnjë forme për gjatë këtyre dy ditëve të vikendit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...