Haradinaj viziton Komunën e Mamushës, takon kryetarin dhe qytetarët - Bota Sot
Haradinaj viziton Komunën e Mamushës, takon kryetarin dhe qytetarët

Kosova

Haradinaj viziton Komunën e Mamushës, takon kryetarin dhe qytetarët

Nga: K.M Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 16:41
Pamje nga vizita

Kryeminsitri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj sot gjatë ditës ka vizituar Komunën e Mamushës. Ai atje është takuar përveç me kryetarin e kësaj komune Abdulhadi Krasniqin, edhe me qytetarë të cilët e kanë pritur me entuziazëm.

Haradinaj nga kryetari I Mamushës është njoftuar për mënyrën e menaxhimit të parasë publike, apo buxhetit të komunës, duke treguar se si afër gjysmë milioni euro janë shfrytëzuar për investime kapitale.

Ja postimi i plotë i kryeministrit në facebook.

Në takim pune me kryetarin e Mamushës, Abdulhadi Krasniq, bashkëbiseduam për mundësitë e mbështetjës së projekteve zhvillimore të kësaj komune me shumicë turke në Kosovë. Financat lokale u janë përshtatur komunave të vogla që të përfitojnë më shumë, nga të cilat për Mamushën nga dy milionë për vitin 2019, rreth gjysmë milioni janë dedikuar për investime kapitale. Kënaqësi e veçantë të shihja nga afër sidomos punën e njerëzve të vyer të Mamushës, ku po zhvillohet një bujqësi intensive. Pas përmbushjes së zotimeve për kompensimin e fermerëve të kësaj zone për dëmët nga vërshimet e vitit të kaluar, vizitova sot njërën prej fermave më të mëdha në Kosovë të standardeve më të larta dhe kultivuesit e perimeve në serra, për të mësuar se si mbështetja e Qeverisë për bujqësinë mund të bëhet edhe më efikase.

Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...