Presidenti dekoron me titull ‘Mjeshtër i merituar’ artistin Shaqir Hoti - Bota Sot
Presidenti dekoron me titull ‘Mjeshtër i merituar’ artistin Shaqir Hoti

Kosova

Presidenti dekoron me titull ‘Mjeshtër i merituar’ artistin Shaqir Hoti

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 14:32
Shaqir Hoti dhe Hashim Thaçi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka dekoruar me titullin ‘Mjeshtër i Merituar’ artistin Shaqir Hoti.

“Me titullin “Mjeshtër i Merituar”, e dekorova artistin e dalluar Shaqir Hoti. Mjeshtri Shaqir Hoti ka kultivuar veglat frymore të trashëgimisë sonë popullore, veçanërisht okarinën, një prej instrumenteve më të lashta muzikore”, ka shkruar presidenti në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...