Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 2 mars 2019 Në ora: 07:18
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar mot më vranësira dhe në disa vende të ketë edhe reshje shiu për ditën e sotme.

“Ka ndryshuar situata meteorologjike. Fushat me presion të ulët atmosferik të cilat kanë përfshirë vendin nuk do të jenë stabile, kështu që gjatë ditës së shtune pritet të ketë zhvillim të vranësirave të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje lokale shiu. Edhe në fushat termike do të kemi ndryshim por minimalet priten të mbesin në vlerat pozitive”, thuhet në deklaratën e IHK-së.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë celsius. Do të fryjë erë nga jugu dhe juglindja me shpejtësi 1-7m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...