Jeta në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur në Lipjan - Bota Sot
Jeta në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur në Lipjan

Kosova

Jeta në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur në Lipjan

Më: 4 mars 2019 Në ora: 07:33
Qendra Korrektuese, Lipjan

83 persona, gra dhe të mitur, që kanë rënë ndesh me ligjin, ndodhen aktualisht në qendrën korrektuese për gra dhe të mitur në Lipjan, jo shumë larg Prishtinës.

Kjo qendër përveç shkollimit gjatë vuajtjes së dënimit u mundëson të burgosurve edhe veprimtari të ndryshme me synimin për të lehtësuar riintegrimin e tyre në shoqëri pas përfundimit të burgut.

Korrespondentja Edlira Bllaca, vizitoi këtë qendër dhe na dërgoi këtë kronikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...