Moti për 6 e 7 mars - Bota Sot
Moti për 6 e 7 mars

Kosova

Moti për 6 e 7 mars

Më: 5 mars 2019 Në ora: 23:15
Ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Këto masa me origjinë nga jugperëndimi, krahas rritjes së fushave barike ndikimin e tyre do ta kenë edhe në rritjen e fushave termike. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të ndikojë edhe në përmirësimin e cilësisë së ajrit.
Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...