Hoxhaj i reagon Vuçiqit: S’keni ndërmarrë asgjë për dialogun - Bota Sot
Hoxhaj i reagon Vuçiqit: S’keni ndërmarrë asgjë për dialogun

Kosova

Hoxhaj i reagon Vuçiqit: S’keni ndërmarrë asgjë për dialogun

Më: 8 mars 2019 Në ora: 18:17
Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili është kryesues i Komisionit për Platformën e Dialogut, pas reagimeve që erdhën nga Beogradi në lidhje me këtë dokument, ka thënë se nuk është fare i befasuar me këto reagime, por që është i zhgënjyer nga ato.

Hoxhaj theksoi se platforma e Kosovës është dokument paqe-bërës, transparent, dhe në linjë me rendin kushtetues në Kosovë si dhe praktikat ndërkombëtare të zgjidhjes së çështjeve të hapura në mënyrë paqësore.

Në anën tjetër, Hoxhaj tha se Serbia nuk është duke ndërmarrë asnjë hap në drejtim të zgjidhjes së mosmarrëveshjeve mes dy vendeve.

“Nuk kanë as platformë”, shkroi Hoxhaj në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...