Moti sot në Kosovë, parashikohet ngritje e temperaturave

Kosova

Moti sot në Kosovë, parashikohet ngritje e temperaturave

Më: 15 mars 2019 Në ora: 07:19
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius.

Era do të vazhdoj ta mbajë drejtimin e veriut dhe jugperëndimit, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri 6m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat