Një muaj paraburgim për personin që dhunoi bashkëshorten në Malishevë - Bota Sot
Një muaj paraburgim për personin që dhunoi bashkëshorten në Malishevë

Kosova

Një muaj paraburgim për personin që dhunoi bashkëshorten në Malishevë

Më: 19 mars 2019 Në ora: 15:04
Malishevë

Dega e Gjykatës Themelore të Gjakovës në Malishevë caktoi 1 muaj paraburgim për të pandehurin T.I. i cili akuzohet për veprën penale “lëndim i lehtë trupor” pas dhunës që ushtroi ndaj bashkëshortes së tij.

Të dielën, në shtëpinë e tyre, i pandehuri, pas një fjalosjeje, e ka goditur bashkëshorten e tij, Y.B., me grushte në fytyrë dhe shqelma në trup duke i shkaktuar lëndime.

Prokuroria Themelore në Gjakovë kërkoi një muaj paraburgim për të pandehurin, kërkesë kjo që edhe u aprovua më pas nga Gjykata Themelore e Gjakovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...