Qeveria Japoneze ndihmon Komunën e Hanit të Elezit - Bota Sot
Qeveria Japoneze ndihmon Komunën e Hanit të Elezit

Kosova

Qeveria Japoneze ndihmon Komunën e Hanit të Elezit

Më: 20 mars 2019 Në ora: 10:17
Pamje nga nënshkrimi i marrëveshjes

Komuna e Hanit të Elezit dhe Zyra ndërlidhëse nga Qeveria Japoneze në Kosovë, nënshkruan “Marrëveshje Bashkëpunimi” me të cilën Komuna e Hanit të Elezit përfiton grantë nga Qeveria Japoneze në vlerë prej 61,016.94 euro.

Këto mjete sipas marrëveshjes do të shfrytëzohen për blerjen e një kamioni për mbeturina e cila do të shfrytëzohet nga Kompania për menagjimin e mbeturinave “Pastrimi”.

Në aktin e nënshkrimit të marrëveshjes prezent ishin Kryetari i Komunës Rufki Suma, Kazuyuki Takeuchi, Ministër i Ambasadës dhe Seiji Kodoma, Sekretar i dytë i Ambasadës.

Implementimin e projektit do ta realizojë Kompania AGRIBAU L.L.C e cila sipas marrëveshjes brenda 60 ditësh do të dorëzojë Kompanisë për menagjimin e mbeturinave “Pastrimi” kamionin e kontraktuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...