Policia jep jep versionin e saj për vrasjen në Lipjan - Bota Sot
Policia jep jep versionin e saj për vrasjen në Lipjan

Kosova

Policia jep jep versionin e saj për vrasjen në Lipjan

Më: 20 mars 2019 Në ora: 22:07
Pamje nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja

Rreth orës 20:00 në Lipjan ka ndodhur një vrasje.

Sipas Policisë së Kosovës, viktima është një 36 vjeçar.

Aktualisht po vazhdon ekzaminimi i vendit të ngjarjes si dhe rasti po hetohet nga ana e policisë si vdekje e dyshimtë përderisa janë duke u ndërmarre të gjitha veprimet e nevojshme.

Lidhur me rastin Policia e Kosovës ka dhënë informacione shtesë.

“Rreth ores 20:00 policia ka marrë informaten se në një lokal në rrugen “Bajram Gashi” në Lipjan  gjendet një person pa shenja jete. Me të marrë informaten policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga këqyrja fillestare e vendngjarjes është konstatuar se një mashkull rreth 36 vjeç, që është konfirmuar si puntori i lokalit në fjalë është pa shenja jete, dhe ka një plagë që dyshohet të jetë shkaktuar nga arma e zjarrit. Aktualisht po vazhdon ekzaminim i vendit të ngjarjes si dhe rasti po hetohet nga ana e policisë si vdekje e dyshimtë përderisa janë duke u ndërmarre të gjitha veprimet e nevojshme në përpjekje për të ndriçuar dhe sqaruar plotësisht rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarje”, ka njoftuar Policia. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...