Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 22 mars 2019 Në ora: 07:07
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdojë të shënojë vlera të rritura mbi normalen.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi, por në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore do të ketë masa edhe nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...