Sot fillojnë punimet në rrugën nacionale Prishtinë-Mitrovicë - Bota Sot
Sot fillojnë punimet në rrugën nacionale Prishtinë-Mitrovicë

Kosova

Sot fillojnë punimet në rrugën nacionale Prishtinë-Mitrovicë

Më: 22 mars 2019 Në ora: 08:19
Ilustrim

Sot nisin punimet në segmentin e ri Lum Madh-Gojbule, të rrugës nacionale M2 Prishtinë-Mitrovicë, “Rruga e Tre Heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha”.

Në inaugurimin e punimeve do të marrin pjesë krerët më të lartë të shtetit, si kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli si dhe ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

Ceremonia do të mbahet në fshatin Lum Madh të Vushtrrisë dhe nis në ora 12:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...