Mot kryesisht me diell sot në Kosovë - Bota Sot
Mot kryesisht me diell sot në Kosovë

Kosova

Mot kryesisht me diell sot në Kosovë

Më: 29 mars 2019 Në ora: 07:52
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdojë të mbetet mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...