Moti sot deri në 20 gradë - Bota Sot
Moti sot deri në 20 gradë

Kosova

Moti sot deri në 20 gradë

Më: 31 mars 2019 Në ora: 07:38
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar për motin që do të mbajë sot në vendin tonë.

IHMK ka njoftuar se në vend do të mbajt mot me diell dhe i nxehtë.

Temperaturat maksimale pritet të lëvizin mes 18 e 20 gradë.

Ky është njoftimi i IHMK-së:

 Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur, por stabil atmosferik. Në këto kushte do të mbaj mot me diell dhe i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa ,maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...